Postanowiłam zmienić nazwę mojej grupy podcastowej na Facebooku na Czułe Matki, bo lepiej opisuje to, o czym chciałabym, żebyśmy tu rozmawiały. Jest wiele grup dla matek, przyszłych matek i ludzi interesujących się tematem rodzicielstwa, ale żadna z nich nie skupia się na emocjach i uczuciach związanych z macierzyństwem.

Chciałabym, żeby to miejsce było takim właśnie spotkaniem i wirtualną rozmową o uczuciach, które towarzyszą kobietom i osobom, które mogą lub starają się zajść w ciążę.

Będę moderować kilka tematów tygodniowo i zachęcam Was do zakładania swoich własnych tematów związanych z emocjami i uczuciami macierzyństwa - tego przyszłego, teraźniejszego czy wyobrażonego i wymarzonego.Dla kogo jest grupa:

- dla osób, które oczekują dziecka
- dla osób, które są już matkami
- dla osób zainteresowanych tematem macierzyństwa (w tym mężczyzn, bo oni też wspierają kobiety, które urodziły lub urodzą dziecko)
- dla osób zainteresowanych macierzyństwem, ale które jeszcze nie planują dzieci

Zasady grupy


1. Rozmawiamy o emocjach i uczuciach.

2. Wyżalanie się jest bardzo mile widziane

3. Dzielenie się radosnymi emocjami i wszystkim pomiędzy tak samo.
4. Nie oceniamy innych
5. Nie oferujemy rad, jeśli nie jesteśmy o to poproszeni
6. Słuchamy i oferujemy empatię lub własne doświadczenia
7. Nie dzielimy się tym, co zostało napisane w grupie poza nią
8. Traktujemy się nawzajem z szacunkiem i łagodnością

---

Mam nadzieję, że grupa będzie dla Was ( i dla mnie ) pomocna.

Dzisiejszy temat to pierwsza noc w szpitalu (czy domu jeśli miałyście poród domowy) z dzieckiem. Dziele się w komentarzu moją traumą z OJOMu położniczego, gdzie niestety się znalazłam po porodzie.Dołączycie?