Cztery pomysły na prezent dla młodej mamy.


Mam nadzieję, że wszyscy już wiedzą, w jaki sposób odwiedzać kobiety, które niedawno urodziły dziecko. Że to ty sama masz sobie zrobić herbatę i zaproponować ją koleżance, którą odwiedzasz. Że możesz zaoferować, żeby poszła się przespać, a ty posiedzisz z noworodkiem śpiącym na Twojej klatce piersiowej, lub jeśli akurat to odkładalny egzemplarz, pobujasz w wózku.

Pozostaje jeszcze problem prezentu. Czy w ogóle warto przychodzić z prezentem? Czy ma to być prezent dla dziecka, czy dla mamy? Oczywiście każdy może mieć inne zdanie w tej sprawie. Moim zdaniem prezent przynosi się po pierwsze nowej mamienie, a dziecku wedle uznania. Dziecko niewiele potrzebuje. Parę ubranek, pieluszki i mleko przez pierwsze miesiące mu wystarczą. Jeśli cokolwiek kupuję dla nowego człowieka, to są to rzeczy, których rodzice zwykle by nie kupili, bo na przykład są za drogie, albo o nich nie pomyśleli.Koniec roku to czas, kiedy rodzi się wiele dzieci (owoce chłodnych zimowych wieczorów i wyjazdów na narty), więc pomyślałam, że napiszę Wam krótką listę moich sprawdzonych prezentów.

Prezenty dla Młodej Mamy.


1. Luksusowy Żel pod Prysznic lub Mydełko


Łazienka to jedyny azyl w domu i życiu młodej matki. Te 10 minut stania pod ciepłym prysznicem, to jedyne doświadczenie spokoju w całym jej dniu, więc dlaczego nie miałoby być okraszone odrobioną luksusu. Moje ulubione marki to Ministerstwo Dobrego Mydła (kocham ich olejek orzechowy do ciała) a ukochany żel pod prysznic to olejek L’Occitane. Zabrałam nawet ze sobą małą buteleczkę na porodówkę.

2. Dyfuzor do aromaterapii I zestaw olejków.


Pierwsze tygodnie z noworodkiem to mieszanka skołatanych nerwów, niewyspania się, ale też długich godzin przesiedzianych w fotelu i spędzonych na wąchaniu jej mięciutkiej główki. Wiele kobiet w tym okresie ma problemy ze snem. Aromat lawendy w sypialni może się okazać bardzo relaksującym rozwiązaniem problemu zasypiania. Sama używam aromaterapii każdego dnia i polecam ją każdemu, kto chce mnie słuchać. Ponadto taki dyfuzor nawilża też powietrze i sprawia, że jest ono łagodniejsze dla dróg oddechowych dziecka. Zwłaszcza zimą.3. Karty Afirmacyjne dla Młodej Mamy


Spędzanie każdego dnia tylko z dzieckiem, brak snu, poczucie niepokoju związanego z opieką nad noworodkiem — to wszystko nie sprzyja zdrowiu psychicznemu nowej matki. Potrzebuje ona wiele wsparcia od rodziny i otoczenia, wiary w nią i jej umiejętności macierzyńskie. Potrzebuje usłyszeć każdego dnia — świetnie sobie radzisz! Twoje dziecko ma najlepszą mamę na świecie. Każdego dnia stajesz się lepszą mamą. Tylko że takie słowa nie przychodzą nam łatwo i naturalnie. Dlatego stworzyłam karty afirmacyjne dla mam małych dzieci i kobiet w ciąży. Żeby zachęcić kobiety do poświęcenia chociaż jednej chwili na docenienie tego, jak dobrze sobie radzą w roli mamy. Na skupienie się na własnych uczuciach i emocjach. Na pozwolenie sobie na odpoczynek. W jednej talii jest 30 kart, które są idealnym i niezobowiązującym prezentem dla młodej mamy i na pewno wywołają uśmiech na jej twarzy. Może nawet łzy wzruszenia.

4. Wypełniona karta do lokalnej kawiarni


Idź do lokalnej kawiarni i poproś czy możesz zapłacić za jedną kawę i otrzymać wypełnioną kartę, taką ze stempelkami. Kiedy przyjdziesz odwiedzić koleżankę włóż jej tę kartę do portfela i powiedz, żeby zaszła sobie na kawę na kolejnym spacerze z dzieckiem.

Prezenty dla Noworodka


1. Chusta

Jestem wielką fanką chustonoszenia. Taka chusta nie jest anim prezentem, ale na pewno się przyda i zachęci rodziców do nauki chustowania. Moje ulubione marki to Ali Dover, Sling Studio, Oscha i Lovaloom. Jest też wiele tańszych marek. Polecam konsultację z doradcą chustonoszenia. Ona najlepiej doradzi jaką chustę kupić. Rozmiar 6 i bawełniane chusty są dobre na początek dla większości ludzi.
Chusta Ali Dover Hygge Blue
Chusta Sling Studio Bracken Harlaw Carr


2. Ręcznie robiony kardigan, buciki czy czapeczka

Uwielbiam robienie rzeczy dla noworodków, bo straszne szybko się je robi! Taka czapeczka czy buciki wyglądają cudnie na małym ciałku i można w ten sposób wesprzeć kogoś, kto sprzedaje tego typu rzeczy.

3. Śliczne niepraktyczne ubranko


Noworodki nie potrzebują żadnych innych ubranek poza śpiochami, ale tak pięknie wyglądają w ogrodniczkach czy sukienkach. Kup jakieś piękne ubranko, które może nie jest zbyt praktyczne, ale będzie piękną pamiątką dla dziecka i rodziców.

A wy co myślicie o prezentach dla nowych mam i noworodków? Co kupujecie zwykle? Myślicie, że prezent dla mamy czy dla dziecka jest ważniejszy?

PS. Przedsprzedaż kart dla mam jest otwarta tylko do 10.12.18. Później cena jednej talii wzrośnie i reszta kart zostanie wysłana po Świętach. Jeśli chcecie kogoś obdarować w te Święta zachęcam Was do zakupu w przedsprzedaży.

Przechodzę do sklepuPhoto by Humphrey Muleba on Unsplash