Ostatnio zredukowałam liczbę blogów w moim czytniku do minimum. W tym wpisie postanowiłam wymienić kilka autorek, do których zaglądam dość regularnie, bo możliwe, że spodobają się i Wam. 

Chętnie dowiem się też o Waszych ulubieńcach, a nuż może odkryję coś wartościowego. 
Dodam tylko, że nie interesują mnie blogi poradnicze. To, czego szukam w internecie to jedynie osobiste historie i dzielenie się doświadczeniem życiowym czy przemyśleniami. 

1. Tu mnie boli 

Nie pamiętam już jak poznałam się z Basią (chyba przez instagram), ale jej blog jest jednym na które zaglądam prosto z przeglądarki, żeby zobaczyć czy jest nowy wpis. Basia jest psychiatrą i mamą dziewczynki w podobnym wieku, co M. Pisze ciekawe i szczerze o swoim doświadczeniu macierzyństwa, o pracy i o innych tematach pośrednich. To typ bloga, jaki jest na wyginięciu czyli blog osobisty. 

Moje ulubione wpisy: 2. Matka Skaut

Blog Magdy jest moim nowym odkryciem. Tak samo nie pamiętam, w jaki sposób tam trafiłam, ale pamiętam pierwszy wpis, jaki przeczytałam : Męka rozmowy z introwertykiem. Czytałam i kiwałam głową, bo wpis oczywiście był o mnie. Ostatnio Magda napisała wyczerpujący wpis na temat plusów i minusów porodu w domu, który mógłby być wydrukowany w formie małej książeczki i rozdawany kobietom rozważającym swoje opcje rodzenia - jest tak rzetelny i oparty na dobrych źródłach. To, co zyskało moją sympatię do autorki to jej szczerość. Pisze jasno, że macierzyństwo bywało dla niej samotne, co było też moim doświadczeniem. Krótko mówiąc, polecam i sama czekam na kolejne wpisy. 


Polecane wpisy: 
Do Magdy Kostyszyn zaglądam od bardzo dawna i nadal z ciekawością. Lubię podglądać, gdzie jeździ na wakacje z rodziną, jakie czyta książki, co myśli o modzie i jakie ma podejście do własnego stylu czy robienia zakupów. Magda czasem wpada też do mnie na bloga, co sprawia, że czuję się jak mini celebrytka, bo ktoś sławny czyta to, co piszę. 

Polecane wpisy: Poza tymi blogami zaglądam regularnie jeszcze na kilka innych, które wymienię poniżej. 
To by było na tyle. Jakie blogi ostatnio czytacie? Macie dosyć stylu poradnikowego, czy tylko na to jesteście w stanie poświęcić czas, bo osobiste blogi to już przeżytek?