Nie mam komputera i jeśli nie uda mi się jutro włączyć mojego starego mini Dell'a to resztę wpisów będę musiała pisać na telefonie.

 

Kuba dziś wyjechał do Edynburga. My zostałyśmy jeszcze na miesiąc, bo lato w Polsce jest lepsze niż w Szkocji pod wieloma względami. Słońce, ogródek, mama, która weźmie Mańkę na spacer, żebym przez godzinę nie wiedziała co ze sobą zrobić. Rodzeństwo, które nagle jest super dorosłe nie wiadomo kiedy. Moje miasteczko, takie znajome i obce.

 

Nienawidzę rozstań. Bardzo słabo je znoszę. Ciagle mam poczucie, że o czymś zapomniałam, a to brak mojej bratniej duszy w pokoju obok. Odliczam dni do czasu kiedy będziemy mogli znów usiąść obok siebie na kanapie i popatrzeć na niebieskie ekrany telefonów.

 

Jedna z rzeczy, która bardzo mnie cieszyła jak byłam w ciąży, to, że już prawie nigdy nie będę sama. Że dziecko będzie ze mną. I było. Na każdym dyżurze, na koncercie Bastille w zeszłe wakacje, pod namiotem na wakacjach na małej wyspie na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Teraz jest nadal ze mną, śpi sobie właśnie obok. Raczkuje do mnie jak jestem w kuchni, patrzy do góry i wystawia ręce. Przytula swój policzek do mojego i tak już zostaje na pare minut. Jesteśmy razem. Zawsze razem.

 

Rozstania są do niczego. Tęsknota mnie boli jak zatrucie pokarmowe. Skręca mi kiszki na prawo i lewo i nie chce uwolnić uścisku. A ja bym wolała ścisnąć jego silną dłoń. Popatrzeć na te piękne żyły na przedramieniu, w które wenflonem można by trafić z odległości jak lotką w barze. I zasnąć spokojnie, bo śpię tak tylko jak on jest obok.

 

Dobranoc.