Mam ochotę zacząć ten wpis od dużego westchnięcia. Ostatnio często zaczynam tak zdania, zwłaszcza kiedy ktoś pyta co u mnie.

Jest godzina 9:11 rano w środę. Wróciłam do łóżka na poranną drzemkę Marysi. Środy to dziwne dni tygodnia. Z jednej strony super bo już tylko dwa dni do weekendu, z drugiej strony w środy zwykle nie mam co robić z Marysią. Może pójdziemy na spacer i na kawę. Może do biblioteki dziecięcej pożyczyć kolejny stosik książek i poczołgać się po dywanie. We dwie, jak zwykle. To znaczy Marysia będzie się czołgać a ja wybierać książki. Ostatnio czytam jej książki z serii Beatrix Potter o króliku Piotrusiu. Są idealne, bo mają piękne ilustracje i dość dużo tekstu, a przy tym są na tyle krótkie że jestem w stanie przeczytać cała książeczkę za jednym posiedzeniem.

Marysia śpi na mnie, nie chce mi się jej odkładać. Jedna rączka schowana pod moja pachą, jak zwykle. Policzek wciśnięty miedzy moje piersi. Długie nogi z wałeczkami nawet przy kostkach rozrzucone na boki po obu stronach moich nóg. Pachnie mlekiem i szamponem do włosów. Kiedy jesteśmy tak blisko przypominam sobie, że nie zawsze będziemy razem. Ta bliskość jest taka krótka w perspektywie całego życia.

Lepiej powącham jeszcze raz jej oddech, najlepszy zapach jaki jest na świecie.

Mleczny.

Ciepły.

Jej, a ona jest moja.

Czasem kiedy westchne glosniej, ona po sekundzie wzdycha tak samo. Jestesmy jakos polaczone. Nie rozumiem tego do konca.

Wzdycham. Ona wzdycha i dalej tak sobie lezymy. Taka jest nasza zwykla niezwykla sroda.