Małgosia Frej, rocznik 1988, lekarka


Witaj na moim blogu! Nazywam się Małgosia Frej, mam 31 lat. Mieszkam w Edynburgu od ponad 12 lat i pracuję jako lekarka pediatra. Na początku 2016 roku zostałam mamą.

W 2010 roku ukończyłam studia z (Bachelor of Science in Medical Sciences) na University of Edinburgh i zaczęłam medycynę na University of Glasgow. W Edynburgu skończyłam też staż pracując długie godziny w wielkich miejskich szpitalach i aktualnie pracuję jako młody lekarz. Planuję specjalizację z neonatologii.

Medycyna jest tylko jednym z aspektów mojego życia, jestem kreatywną duszą, która szuka odpowiedzi na wiele pytań i ma potrzebę tworzenia.

Piszę o moim życiu, o ludziach, którymi opiekuję się w pracy,  o minimalizmie, pracy lekarki na emigracji i o Szkocji. O byciu kreatywną i uważną w codzienności, tak, aby nie czas nie przepływał mi między palcami.

Kiedyś pisałam bloga o nazwie The Fleeting Day, Migawki M. to mój nowy projekt w języku polskim.

Mój blog jest bardzo osobisty, zapraszam Was do mojego życia i umysłu. Może razem odkryjemy coś wartościowego.


Co znajdziesz na Migawkach M. ?

  1. Wpisy o medycynie, moje ulubione tematy to medycyna realistyczna oraz relacja lekarz-pacjent.
  2. Minimalizm, optymalizację codzienności, powolne życie rodzinne w Szkocji 
  3. Jak pielęgnować swoją kreatywność 
  4. Rozwój osobisty
  5. Powolne rodzicielstwo bliskości, szanowanie dziecka, budowanie relacji 
  6. Emigracja, podróże, Edynburg 

Często zadawane pytania 


1. Skąd jesteś w Polsce?


Wychowałam się w małej miejscowości między Warszawą a Lublinem o nazwie Garwolin. Więcej o mojej historii możesz przeczytać tutaj. 

2. Jakie masz wykształcenie? 


Zdawałam maturę międzynarodową w liceum Kopernika w Warszawie, potem studiowałam Medical Sciences na University of Edinburgh i uzyskałam tytuł Bachelor of Science with Honours. Następnie poszłam na Medycynę na University of Glasgow, którą skończyłam z wyróżnieniem w 2015 roku. 

3.  Ile masz lat? 

29

4. Gdzie poznałaś swojego męża

w Tatrach 

5. Ile miałaś lat, jak wyszłaś za mąż

21

6. Czy na studiach w UK jest wysoki poziom 

Nie wiem co masz na myśli zadając to pytanie, wiele uniwersytetów Brytyjskich jest w światowej czołówce i czuję, że moje uczelnie wykształciły mnie na dobrego lekarza (chociaż wiele jeszcze nauki przede mną)


Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do mnie lub zostaw komentarz.