Przejdź do sklepuStrasznie się cieszę, że mogę Wam w końcu o tym powiedzieć. Od paru miesięcy pracowałam nad projektem kart dla kobiet w ciąży i dla mam małych dzieci. Parę rzeczy się opóźniło z różnych względów.

Ale, w końcu udało mi się go doprowadzić do takiego stadium, że mogę zacząć pre order i Wam go pokazać!

Ciąża, zwłaszcza pierwsza, to taki czas w życiu kobiety, kiedy wszystko jest nowe. Twoje ciało się zmienia, nie wiesz, co będzie dalej, kiedy urodzi się Twoje dziecko, jak to się wszystko ułoży.

Z własnego doświadczenia wiem, że słuchanie samej siebie i robienie tego, co akurat podpowiada mi moje ciało jest bardzo ważną rzeczą, żeby dobrze przygotować się do porodu. Zatrzymanie się każdego dnia, żeby pomyśleć, co czujesz i pozwolić sobie przeżywać wszystkie emocje związane z Twoim życiem w tym czasie.

Potem rodzisz dziecko i co dalej?


Wracasz do domu, stawiasz fotelik z dzieckiem na środku pokoju i zastanawiasz się co dalej masz robić. A Twoje hormony szaleją, szwy bolą, nagłe poczucie odpowiedzialności za nowe życie nie pozwala spać. Tyle koleżanek mówiło mi, że czuło się dokładnie tak jak ja, ale dopiero kiedy zaczęliśmy rozmowę na tematy realistycznego macierzyństwa.

A zwykle nie rozmawiałyśmy, bo każdej z nas wydawało się, że to całe macierzyństwo powinno być łatwiejsze i bałyśmy się, że tylko nam jest ciężko. Jednym słowem, każda z nas udawała.

Dlatego zaprojektowałam karty dla kobiet w ciąży i dla nowych mam

  • Żeby przypomnieć kobietom, że cała siła jakiej potrzebują do urodzenia dziecka już w nich jest.
  • Żeby każdego dnia pomyślały przez chwilę, czego tak naprawdę potrzebuje ich ciało i to zrobiły.
  • Żeby nie bały się porodu, bo żaden skurcz nie będzie silniejszy od nich, bo pochodzi z ich ciała.
  • Żeby pamiętały, że nie muszą się zmieniać, żeby być dobrymi matkami.
  • Żeby wiedziały, że to one wiedzą najlepiej czego potrzebuje ich ciało i dziecko i mają prawo wyboru.
  • Żeby nie porównywały się do innych rodziców, bo są dokładnie takie, jakimi potrzebują ich dzieci.
  • Żeby wiedziały, że nie muszą kochać każdego momentu bycia mamą i to nie oznacza, że są gorsze od innych mam.
  • Żeby czasem mogły pomyśleć — jutro będzie nowy dzień i będę mogła zacząć od nowa.
  • Żeby wiedziały, że wykonują cholernie trudną pracę i powinny być z siebie dumne.
Karty dla Kobiet w Ciąży 

Karty dla Mamy małego dziecka


Nazwałam moje karty Migawkami, nawiązując do bloga, ale też, aby zachęcić Was do poświęcenia króciutkiej chwili w ciągu dnia na pomyślenie o sobie, o swoim stanie umysłu, o swoich potrzebach. W chaosie życia z dzieckiem, czy życia w ciąży i pracy zawodowej to czasem bardzo trudne.

Możesz wybrać jedną kartę i położyć ją na szafce nocnej, czy na kominku, przyczepić do lodówki, żeby była dla Ciebie hasłem dnia. Albo nosić jedną w portfelu lub całą talię w torebce i przeglądać w drodze do pracy. Sama będę miała podstawkę i trzymała jedną kartę dziennie na szafce nocnej. Obiecuję, że na kartach nie będzie banałów, tylko słowa, które sama chciałam usłyszeć w ciąży i jako młoda mama. Czy nawet teraz jako mama 3-letniego dziecka.

Mam nadzieję, że mój nowy projekt Wam się spodoba i że kupicie go sobie lub bliskiej Wam osobie. Cena to tylko 29 zł plus przesyłka, w jednej talii znajduje się 30 kart pięknie wydrukowanych na grubym papierze i podwójnie powleczonych na matowo.

Karty są zapakowane w ozdobne pudełeczko, gotowe do podarowania lub przechowywania.
Wiecie, że jestem fanem typografii i designu i mam nadzieję, że będzie to widać w tym projekcie.

Pre-order jest już otwarty w moim sklepie internetowym, w cenie 29 zł za talię. 


Dostawę planuję na przed świętami, około 17 grudnia, a oficjalna premiera i sprzedaż w pełnej cenie ruszy 10 grudnia.

Uff, piszę ten wpis z dużym stresem, bo sprzedawanie to nie jest moja mocna strona. Mocno wierzę, że te karty to coś dobrego i że mogą sprawić przyjemność i pomóc niejednej osobie.PS. Jeśli nie możecie lub nie chcecie złożyć zamówienia, będę bardzo wdzięczna, jeśli podzielicie się z innymi wiadomością o moich kartach i pomożecie mi dotrzeć do jak największej liczby osób. Dziękuję!


Przejdź do sklepu