Powiało trochę tragedią i dramatem w ostatnim wpisie, co? Wybaczcie, po prostu wczułam się w rolę Matki Polki Męczennicy. Tak naprawdę to miałam już dosyć pobudek o 5 rano i zaczęłam zazdrościć wszystkim wokół wolności, snu i spokojnego siedzenia na sedesie.

Jestem już od tygodnia w Edynburgu i jestem szczęśliwa. Powietrze pachnie tak, jakby ktoś gdzieś palił ognisko, nowi studenci chodzą w piżamach po mleko do sklepu na rogu, mgła spowija szczyty wulkanu i zamek na środku miasta, a ja mam przeczucie, że wszystko znajdzie się na swoim miejscu.

No dobra, Mania zaczęła spać do 8 rano, może to dlatego się lepiej czuję. I byliśmy na pięknym weselu naszych znajomych, gdzie wypiłam drinka z tequilą. Te dwa zdarzenia napełniły mnie takim szczęściem, że do tej pory nim się upajam. Ale i tak wolałabym tequilą.

Poza tym, co u Was słychać? U mnie z nowości szykuje się jeszcze przeprowadzka. To znaczy, nie szykuje się, tylko zbliża nieuchronnie w najbliższy weekend, a ja wychodzę na całe dnie z domu, żeby uniknąć pakowania.

Może pudła same się spakują? Wywalam ostatnio mnóstwo rzeczy do kosza, w sobotę poszły dwa worki z ręcznikami i starą pościelą. Ach jak się dobrze poczułam! Zostały dwa komplety ręczników i trzy komplety pościeli-po co komu więcej, prawda? Jak już się przeprowadzimy to zrobię parę zdjęć i się wam pochwalę moim minimalizmem. To znaczy, jak uda mi się go już osiągnąć.

Nie miałam jakiś większych planów na ten pierwszy wpis po tygodniach ciszy. Chciałam tylko dać znać, że żyję i mam się dobrze. Mania jest najsłodszym dzieckiem na świecie i w nocy raczkuje do mnie, przytula się i sobie razem śpimy. Bardzo mi dobrze w roli większej łyżki. A spanie do 8 rano jest do tej pory najlepszym pomysłem, na który wpadła w swoim krótkim życiu.

Idzie jesień i zapowiada się pięknie.

Nadal oddycham i mam się dobrze. A wy?