Spacery z Marysią to jeden z moich ulubionych nowych rytułałów. Wkładam ją do chusty, słuchawki na uszy i idziemy. Chodzimy tak od około trzeciego tygodnia jej życia. Poniżej piszę o moich trzech ulubionych podcastach. Ostrzegam, że znajdują się tam treści tylko dla dorosłych. "Sex, strong language, adult content - basically all the good stuff. "

Modern Love 

Modern Love to podcast oparty na podstawie felietonów z New York Times czytanych przez znanych aktorów. Tematyka to głownie miłość, ale szeroko pojęta, od miłości rodzicielskiej do relacji z portierem w jednym z wieżowców na Manhattanie. To zdecydowanie mój ulubiony podcast ze wszystkich jakich słuchałam. Jest pięknie zmiksowany, tematyka jest bardzo ludzka, bliska chyba każdemu, a eseje z najwyższej półki. Zawsze kiedy go słucham przenoszę się myślami do Nowego Jorku. Czekam na ten podcast jak na ulubiony serial. Bardzo polecam. 
Ulubiony episod: One last swirl

The Serial 

Jestem prawdopodobnie ostatnią osobą na świecie, która odkryła The Serial dopiero teraz. To podcast produkowany przez amerykańską dziennikarkę, która wraca do prawdziwej historii kryminalnej z lat 90-tych i rozkłada ją na części pierwsze. Chodzi o morderstwo młodej dziewczyny rzekomo zabitej przez jej chłopaka na parkingu supermarketu. Podcast skupia się na całym materiale dowodowym, na rozmowach  z chłopakiem, który od 15 siedzi za kratkami, ale nie przyznaje się do zbrodni, na przesłuchaniach świadków i odwiedzeniu miejsc zabójstwa. Każdy odcinek jest bardzo wciągający, świetnie nagrany i wyprodukowany jak bardzo dobry dokument kryminalny. Wysłuchałam wszystkich odcinków w jeden tydzień, a jest tego około 12 godzin. Wciąga i to bardzo. 

My Dad Wrote A Porno 

Jakbyście się czuli, gdyby wasz tata napisał erotyczną nowelę? No właśnie, to chyba jeden z koszmarów, których nie życzę nikomu. Na fali sukcesu "50 shades of Grey" pewien pan w średnim wieku postatnowił napisać erotyk i go opublikować. Swój debiut nazwał.... drumrollll..... "Belinda Blinked". 
Jego syn po chwilach rozgoryczenia i skręcania się ze wstydu zrobił z tego niezręcznego faktu użytek i zaprosił dwójkę znajomych do czytania książki na żywo. Ci z was którzy mnie znają osobiście wiedzą pewnie, że jestem troszkę pruderyjna. Ale ten podcast jest tak absurdalny w swojej anatomicznej nieprawidłowości i dziwnej fabule, że słucham go na spacerach czy w autobusie i od czasu do czasu muszę przystanąć żeby pohamować wybuch śmiechu. Polecam słuchanie na głos z partnerem przy lampce wina. Komentarze i brytyjski humor są tu wisienką na torcie, a fanem podcastu jest sam Elija Wood (który już planuje ekranizacje). To musi być dobre. Ale nie radzę słuchać po obiedzie.  

Niestety pierworodnej bardzo smakują kable od słuchawek i zjadła mi już dwie pary. Znacie jakieś dobre podcasty do polecenia? Bardzo chętnie posłucham.
Nie ma to jak odkurzać mieszkanie z dzieckiem na plecach słuchając erotycznej noweli. #whatmothersdo